facebook
Logo firmy

Rodzaje karm dla psów

Blog » Rodzaje karm dla psów

  • rodzaje karm dla psów
    rodzaje karm dla psów


Karmy dla psów to wybór najlepszych gatunków karm suchych i mokrych, z wysoką zawartością mięsa, a także karm bezzbożowych i karm specjalistycznych. Gotowe karmy stanowią ważny element codziennej diety psa. Również takiego, który karmiony jest domowym jedzeniem. Niestety pomimo tego że smaczne i zazwyczaj zdrowe, najczęściej nie dostarcza psu wymaganych witamin i minerałów. Mięsne karmy zawierają składniki specjalnie dopasowane do potrzeb psów w różnym wieku, pozwalając im na prawidłowy rozwój i dbając o ich zdrowie i kondycje.


Karmy mokre i suche dla psów

 

Jest to najbardziej podstawowy podział psich karm. Karmy suche to wysoko skoncentrowane w składniki odżywcze chrupki i granulki. Oprócz tego, że dostarczają psom energii, dbają również o ich zęby. Gryząc je, ścierają kamień i płytkę nazębną, dzięki czemu zęby stają się silniejsze i zdrowsze. Mokre karmy składają się natomiast z gotowanego mięsa – najczęściej na parze, a także naturalnych dodatków, jak marchewka lub groszek. Całość może być zatopiona w galaretce lub gęstym sosie. Zapewniając psom mokrą karmę, należy przestrzegać zaleceń dotyczących maksymalnego czasu trzymania otwartej puszki. Nie powinien on przekraczać więcej niż 24 godziny, a sama puszka z karmą powinna być przechowywana w chłodnym i ciemnym miejscu.

 

Karmy bezzbożowe

 

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą mieć nietolerancję na produkty zbożowe. Podanie psu karmy z zawartością zboża, może skutkować niestrawnością, wymiotami lub innymi zdrowotnymi przypadłościami. Wiedząc że Państwa pies nie może spożywać takich karm, polecamy bezpieczne i zdrowe karmy bezzbożowe. Produkty zbożowe zostały w nich zastąpione np. bezpiecznym i lekkostrawnym ryżem.

 

Psie przysmaki

 

Czworonogi zachwycają się przysmakami tworzonymi specjalnie dla nich. To chrupki i przegryzki z suszonego mięsa, mięsne kuleczki, a także różnego rodzaju patyczki. Warto zadbać o to, aby w diecie psa pojawiły się takie dodatki i były podawane w formie nagrody. Wzmacniają wówczas pozytywne zachowania i odgrywają ważny element w tresurze czworonoga.

 

Jeżeli szukają Państwo idealnej karmy dla swojego pupila i nie wiedzą, na który rodzaj się zdecydować, zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów. Sprzedawcy pomogą wybrać odpowiedni gatunek karmy, opierając się na informacjach o rasie psa, wieku i jego charakterze oraz stanie zdrowia. Prawidłowo dobrane karmy, dostarczają psu energii w wymaganej ilości, a zarazem są łatwe i szybkie do trawienia, nie obciążając żołądka,wątroby i jelit. Bardzo ważne jest również to, aby podając psom suchą karmę, zawsze zapewnić im nieograniczony dostęp do świeżej i chłodnej wody – jest ona konieczna do prawidłowego trawienia suchych chrupek.