facebook
Logo firmy

Rodzaje karm dla kotów

Blog » Rodzaje karm dla kotów

  • karma dla kota sklep zoologiczny
    karma dla kota sklep zoologiczny

Sklepy Zoo Cel oferują Państwu szeroki wybór karm dla kotów. Karmy tego typu można podzielić na kilka rodzajów: karmy suche i mokre, a także karmy dla kotów w różnym wieku. Wyróżniamy również karmy bytowe (codzienne) oraz karmy specjalistyczne, podawane np. w czasie chorób lub okresie powrotu do zdrowia.

 

Karmy mokre dla kota

 

Należą do jednych z najbardziej lubianych przez koty. Składają się z mięsnych kawałków, warzyw i dodatków, zatopionych w apetycznym sosie lub galaretce. Mokre karmy dla kota sprzedawane są w saszetkach oraz puszkach o różnej wielkości. Wybierając mokrą karmę, warto zadbać o wybór tej, z największą zawartością mięsa i warzywnymi dodatkami, korzystnie wpływającymi na organizm kota.

 

Karmy suche dla kotów

 

Stanowią uzupełnienie codziennej diety kota. Mają postać suchych chrupek lub granulek, sprzedawanych w foliowych torebkach o różnej wadze. Karmy suche mogą występować w wielu mięsnych i rybnych smakach. Oprócz zawartości produktów mięsnych lub ryb (które powinny stanowić jak największą zawartość składu), znajdziemy w nich również błonnik, warzywa, witaminy, a także włókna mineralne dbające o prawidłową pracę jelit.

 

Kocie karmy bytowe

 

Stanowią podstawę codziennej diety kota. Podawane kotom zdrowym i sprawnym, dostarczają niezbędnej dawki witamin i minerałów. Karmy bytowe składają się zarówno z karm mokrych i suchych, które powinny się uzupełniać. Wybierając karmy bytowe dla kota, warto brać pod uwagę jego smakowe upodobania, ale również skład produktów. Powinny one zawierać cenne witaminy i minerały, dbające o sprawność stawów, mocne kości i podnoszące odporność kota na różne choroby.

 

Karmy specjalistyczne dla kociaków

 

Przeznaczone dla kotów w różnym wieku, a także po operacjach i ciężkich chorobach. Skład takich karm został specjalnie skomponowany, aby dostarczać organizmowi najbardziej potrzebnych substancji, witamin i minerałów, nie obciążając jednocześnie układu trawiennego. W karmach tego typu możemy znaleźć produkty przeznaczone dla kotów do 1 roku życia, kotów po kastracji i sterylizacji, a także dla kotów dojrzałych i seniorów. Karmy specjalistyczne podawane po leczeniu i operacjach, są zazwyczaj karmami mokrymi, znacznie łatwiej ulegającymi trawieniu.

 

Kocie przysmaki

 

Koty są wielkimi łakomczuchami i kochają apetyczne i pachnące przekąski. Kocie przysmaki to bardzo bogata kategoria produktów, w których znajdziemy przegryzki z suszonego mięsa i warzyw, chrupki i ciasteczka, skomponowane ze składników, które mruczki lubią najbardziej. Przysmaki tego typu nie powinny stanowić stałej diety kota, ale atrakcyjnego dodatku lub nagrody za dobre zachowanie.